Magnesy trwałe

Magnesy trwałe to układy magnetyczne wytwarzające stałe pole magnetyczne. W elementach magnetycznych zaprojektowanych i oferowanych przez ELESA+GANTER pole magnetyczne  zostało skupione na powierzchni roboczej.

Magnesy trwałe nadają się szczególnie do zastosowań przemysłowych. Ułatwiają mocowanie ważnych elementów wszędzie tam, gdzie stosowanie tradycyjnych metod połączeń jest utrudnione lub niemożliwe.

Magnesy trwałe zostały skonstruowane w taki sposób, by można je było łatwo dopasować do wymaganej aplikacji. Poszczególne typy magnesów dostarczanych przez ELESA+GANTER różnią się od siebie rodzajem użytego materiału magnetycznego, materiałem, z którego wykonano obudowę oraz kształtem.  Większość z nich wyposażono w dodatkowe ekranowanie zabezpieczające otoczenie magnesu przed niepożądanym namagnesowaniem.

magnesy trwałe
magnesy trwałe

Do najpopularniejszych zastosowań magnesów trwałych należą:

  • mocowanie wszelkiego rodzaju osłon, pokryw, drzwiczek,
  • ustalanie detali w urządzeniach kontrolnych, pomiarowych. Przydatne jest to zwłaszcza, gdy zakres ruchu głowicy pomiarowej uniemożliwia zastosowanie tradycyjnych elementów dociskających.
  • wstępne pozycjonowanie detali w procesie spawania, zgrzewania itp.
  • przytrzymanie części w przyrządach montażowych np. w stemplu wciskającym jeden element w drugi.
  • chwytanie, podnoszenie elementów w automatycznych liniach transportujących.

Pełna oferta magnesów trwałych Elesa+Ganter znajduje się na stronie: http://www.elesa-ganter.pl/magnesy.html