Magnesy trwałe do mocowania ręcznego

Magnesy trwałe do mocowania ręcznego to nowe warianty magnesów oferowanych przezF ELESA+GANTER. Nowe produkty noszą oznaczenia GN 51.7 I GN 53.1.

magnesy trwałe

Główną cechą wyróżniającą nowe modele magnesów jest konstrukcja, która umożliwia ich ręczne mocowanie do różnego rodzaju płaskich powierzchni. Materiałem magnetycznym zastosowanym w nowych magnesach jest NdFeB (Neodym, Żelazo, Bor – ND). Pozwala on uzyskać wysoką nominalną siłę przylegania przy stosunkowo małych wymiarach zewnętrznych.

Model GN 51.7 pokryty jest specjalnym elastomerem, którego podstawową funkcją jest zabezpieczenie powierzchni współpracującej przed zarysowaniem oraz zwiększenie wartości współczynnika tarcia pomiędzy nimi.

Magnesy trwałe typu GN 51.7 dostępne są w dwóch wariantach  mocowania:

•   Typ A: z gałką do ergonomicznego chwytania,

•   Typ B: z pierścieniem.

Jeśli chodzi o ręczny sposób mocowania to magnesy trwałe typu GN 51.7  są doskonałymi pomocniczymi narzędziami do wstępnego ustalania elementów oprzyrządowania oraz stanowisk montażowych. Dzięki gumowej osłonie mogą posłużyć, jako element do mocowania rysunków, dokumentacji na osłonach obrabiarek oraz innych maszyn.

Drugi z nowych modeli magnesów – GN 53.1, zabudowany jest w korpusie wykonanym z polimeru, który nadaje wysoką estetykę produktu oraz dodatkowo ekranuje.

Standardowo korpus może być wykonany w trzech kolorach:

•   Białym – RAL 9003 (wersja WS)

•   Szarym – RAL 7040 (wersja GR)

•   Czerwonym – RAL 3031 (wersja RT)

Opcjonalnie, na tworzywowej obudowie magnesu, jest możliwe wykonanie specjalnego nadruku. Nowy model GN 53.1 przeznaczony jest do prostych zadań, gdzie istotnym czynnikiem są małe wymiary, estetyka oraz ergonomia. Świetnie nadaje się do przytrzymywania rysunków na gładkich powierzchniach lub jako znacznik określonych punktów na dużych powierzchniach metalowych (wersja z nadrukiem).

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

·      Magnes trwały GN 51.7 strona katalogowa

·      Magnes trwały GN 53.1 strona katalogowa